Αρχική » ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 83ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ο ΘΑΛΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 83ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ο ΘΑΛΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στους μαθητές μας που διαγωνίστηκαν με επιτυχία και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Μαθηματικού Διαγωνισμού “ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ”. Αγαπητά μας παιδιά καλή επιτυχία στην συνέχεια του διαγωνισμού και να έχετε υγεία πρόοδο και επιτυχίες πάντα στη ζωή σας. Συγχαρητήρια, επίσης, στους γονείς αλλά και στους εκπαιδευτικούς σας, οι οποίοι στέκονται εμπνευστές και αρωγοί δίπλα σας καθοδηγώντας και υποστηρίζοντας τις προσπάθειές σας.

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΙΑΣΩΝ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΑΪΤΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΑΡΓΚΙΝΗ ΠΑΝΔΩΡΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΤΣΙΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

Οι παραπάνω μαθητές προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα, « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, ώρα 10.00, ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα τα οποία θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ.
Από τα αποτελέσματα του «ΑΡΧΙΜΗΔΗ» θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα και στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ,
ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΕΣΤΟΡΙΔΟΥ, ΠΕ02